İlaç Suistimali Duyuruları

İl Sağlık Müdürlüğü'nün duyuruları

  • Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelen yazı ile 118........58 TC kimlik nolu İz... Si... isimli şahsın ülkenin değişik yerlerinde hastalığı ile ilgili olmayan branşlardan ilaç raporları aldığı ve Lyrica ve Neurontin adlı ilaçları reçete ettirerek eczanelerden temin ettiği, yapılan araştırmada şahsın ilaç suistimali yaptığı yönünde kanaatin oluştuğu bildirilmiştir.

 

  • Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü'nün yazısında; Çanakkale Ayvacık Devlet Hastanesi'ne müracaat eden 202........02 TC kimlik nolu Er.... De...... adlı kişinin Xanax 1 mg tb ve Rivotril 2 mg tb. isimli ilaçları kötüye kullandığı ve ilaç suistimali oluştuğu bildirilmiştir.

 

  • Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü'nün yazısında 345.......90 TC kimlik nolu On... Sa....... isimli kişinin Xanax adlı ilacı hayati tehlike yaratacak şekilde yüksek dozlarda kullandığı ve suistimal ettiği bildirilmiştir.

 

  • Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü'nün yazısında; 236......00 TC kimlik nolu Me..... Ka..... isimli şahsın değişik şikayetlerle hastaneye başvurduğu ve Rivotril ve Akineton isimli ilaçları suistimal ettiği bildirilmiştir.

Konuyla ilgili olarak adı geçen kişilerin sözü edilen ilaç reçeteleriyle ilaç almak üzere eczanelere başvurmaları halinde ilaç temininde bağımlılığı veya suistimali şüphesi gözönüne alınarak dikkat edilmesi önemle rica olunur.

 

 

Okunma Sayısı: 1174