Suriyeli hasta Reçetesi Karşılayan Eczanelere Önemle Duyurulur

İl Göç İdaresi ile yapılan görüşmeler sonrasında Suriyeli hasta reçetesi karşılayan eczanelerin dikkat etmeleri gereken noktalar aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

  • İl Göç İdaresi tarafından yeni bir mail adresi duyurulmuş olup Kurum'a gönderilecek tüm mailler (borcu yoktur vb.) bu adrese gönderilmelidir. Yeni mail adresi: bursasaglik@goc.gov.tr
  • Eczanenin muhasebecisi ve eczacı tarafından ayrı ayrı borcu yoktur evrakı Kurum'a iletildiği için bu durum karışıklık yaratmaktadır. Çözüme ulaşması işgücü ve zaman kaybına neden olduğundan eczanelere ödeme geç çıkabilmektedir. Ödemenin zamanında çıkabilmesi, iş gücü ve zaman kaybı olmaması açısından "borcu yoktur" evrakının Kurum tarafından talep edilmeden gönderilmemesi, süreli evrak olduğundan süresi kontrol edilerek her eczane adına 1 adet gönderilmesi gerekmektedir.
  • Farklı ilçelerde aynı isimli eczaneler olabildiği için "borcu yoktur" evrakı gönderilirken mutlaka eczane ismi ve ilçesi belirtilmelidir. Mail gönderilirken konu bölümüne de eczane adı, ilçesi, borcu yoktur evrakı şeklinde belirtilmelidir.

İl Göç İdaresi ile ilgili vergi borcu yazıları, tüm talep ve sorunlar için kullanılacak yeni mail adresi : bursasaglik@goc.gov.tr

 


26 Kasım 2021     Okunma Sayısı : 1966